Pierwszy czerwcow13346618_945576778874145_2013130191953144003_ny weekend zaskoczył nas upałem

w Szwajcarii… A dokładniej

w strzeleckiej Szwajcarii! Cztery drużyny z naszego hufca, w tym jedna z witnickiego szczepu „Wicina”, miały okazję zmierzyć się z patrolami z Chorągwii Ziemi Lubuskiej i Chorągwi Wielkopolskiej podczas jubileuszowej – V edycji rajdu „Paralaksa”. W piątek, 3 czerwca, o godz.18 spotkaliśmy się wszyscy na placu przy starym rynku w Strzelcach Krajeńskich, aby uroczystym apelem rozpocząć rajd. Następnie w ramach integracji usiedliśmy wspólnie przy ognisku, przedstawiając swoje drużyny. Nasi przedstawiciele spisali się doskonale. Zaskoczeniem była rewelacyjnie przygotowana gra nocna, polegająca na rozwikłaniu morderstw i odnalezieniu zabójcy. To była niemała zagadka!

Kolejnego dnia, już o 7 rano pierwsze patrole wyruszyły w trasę. Słońce grzało od samego rana, przypiekając buzie wędrujących harcerzy. Na szczęście dla ochłody czekały na nas mokre punkty. Gra obejmowała dwie trasy – LIGHT (ok. 15km) i HARD (ok.25 km). Choć droga była długa, bez wątpienia przepiękna – widok łąk,  pól, wzgórz i nieba zapierał dech w piersiach. Uczestnicy podczas zadań musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w zakresie pierwszej pomocy, sprytem, szybkością oraz przede wszystkim zaufaniem. Kiedy wszyscy bezpiecznie wrócili na bazę – odbyła się konferencja instruktorska oraz gra bonusowa – teleturniej wiedzy ogólnej i harcerskiej, w którym można było wygrać płyty Wszyscy Byliśmy Harcerzami „Trzy Pióra”. Rajd zakończył się niedzielnym apelem. Wtedy nadszedł moment, na który wszyscy czekali.. ogłoszenie wyników! Nasi harcerze dali z siebie wszystko, dzięki czemu wszyscy stanęli na podium! Podwójne gratulacje dla 13GDSH „CZARNE SZEREGI za zajęcie I miejsca na trasie LIGHT oraz na trasie HARD. 7 GDW „RIGEL” uzyskała III miejsce na trasie HARD oraz I miejsce w grze nocnej. Jesteśmy też dumni z naszych młodszych przedstawicieli – 27 GDH „SZANIEC”, którzy zdobyli II miejsce na trasie LIGHT. Brawo! Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę, a naszym harcerzom życzymy dalszych sukcesów i przygód!

 

Julita Dąbrowska

Zespół ds. Promocji Hufca

Cze 08th by Łukasz FabichComments are closed.