26 Wrz 2016

dsc05895W dniach 24-25.09.2016 przeszło 210 Zuchów, Harcerzy

i Instruktorów Hufca Gorzów Wlkp. ZHP spotkało się na Zlocie w Lubniewicach. W tym roku impreza została zorganizowana przez 13 GDSH „Czarne Szeregi” pod wodzą pwd. Marka Zblewskiego, który pełnił rolę Komendanta Zlotu.

Organizatorzy przenieśli nas

we wspaniały świat bajek i filmów. Na trasie gry, która prowadziła dookoła lubniewickich jezior spotkaliśmy Harrego Pottera, Marty’ego McFly czy też księżniczkę Leie, którzy czekali na nas z dość wymagającymi zadaniami. Po godzinie 20 gorzowskich Harcerzy odwiedził zaprzyjaźniony ksiądz Paweł Bryk, który poprowadził mszę święta w pięknych okolicznościach przyrody. Spotkaliśmy się bowiem po zmroku na plaży, przy blasku pochodni… Sobotnie zmagania zakończyliśmy spotkaniem przy ognisku.

Ale to nie koniec rywalizacji! W niedzielę od samego rana ocenie zostały poddane bajkowe stroje uczestników Zlotu. Punkty, które zostały przyznane za to zadanie w wielu przypadkach zaważyły

o wygranej.

A wyniki zlotowych rozgrywek przedstawiają się następująco:

– na trasie zuchowej I miejsce zajęła 17 GWDHiZ „Szkwał”

– na tarasie harcerskiej I miejsce zajęła 13 GDH „Czarne Wilki”

– na trasie starszoharcerskiej I miejsce zajęła 12 WDSH „Cichociemni”

– na trasie wędrowniczej I miejsce zajęła 7 GDW „Rigel”

Miło było spotkać się w tak licznym harcerskim gronie – oby nie ostatni raz.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za dwa dni niezapomnianych wrażeń organizatorom – 13 GDSH „Czarne Szeregi” oraz gospodarzom – właścicielom ośrodka Kwieciste Wzgórze

w Lubniewicach.

Wrz 26th by Łukasz FabichComments are closed.