29 wrz 2016

kw2W dniach 22-25.09.2016 r. Krąg Instruktorski „Warta” przy KH Gorzów Wlkp. wraz

z członkami Gorzowskiego Związku Sybiraków oraz z super kierowcą, który jednocześnie był przewodnikiem wyruszył na wycieczkę pod hasłem „Wspomnień czar”.

Trasa wycieczki przebiegała następująco :

- dzień pierwszy – Gorzów Wlkp.-Brzezinka -Oświęcim- Wadowice-Kalwaria Zebrzydowska- Zakopane- Nowy Cmentarz w Zakopanem –Schronisko „Głodówka”- nasza baza noclegowa.

- dzień drugi -Bukowina Tatrzańska-termy – Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku- Krupówki-Gubałówka-Krzeptówki-Jaszczurówka-powrót do Schroniska „Głodówka”.

- dzień trzeci –Sanktuarium w Łagiewnikach-Kraków-Lubiąż-Klasztor Pocysterski –Gorzów Wlkp.

Pogoda dopisała mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki i powspominać dawne czasy bytności na Głodówce oraz przedstawić historię Głodówki tym którzy przybyli tu pierwszy raz.

kw3Ważnym elementem naszej wycieczki było oddanie hołdu na nowym cmentarzu twórcom polskiego harcerstwa Oldze Drahonowskiej – Małkowskiej  i Andrzejowi Małkowskiemu. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze oraz przybliżyliśmy uczestnikom wycieczki postać Olgi i Andrzeja Małkowskich.

Dużo zwiedzaliśmy, pławiliśmy się w ciepłych termach, jedliśmy wspaniałe kremówki i oscypki oraz świetnie bawiliśmy się podczas dwóch wieczorów przy kominku, były pląsy ,piosenki harcerskie, gry integracyjne- jednym słowem wspaniała zabawa.

Czuwaj !

Krąg Instruktorski „Warta”