Dzisiaj dobiegł końca pierwszy weekend kursu przewodnikowskiego organizowanego przez nasz Hufiec! Na swoją wyprawę „Canoe do sukcesu”, gdyż pod takim hasłem działamy w tym roku, zgłosiło się 12, pełnych zapału kandydatów na przewodników, nie tylko od nas, lecz również z Trzcianki czy Żagania. 
W piątek, po pierwszym apelu i kolacji, przyszedł czas na pierwsze sprawdzenie wiedzy, mianowicie z podstaw wychowawczych. Później, już w przyjemniejszej formie – świecowiska, zorganizowanego przez dh. Karolinę, komendantkę kursu, uczestnicy dowiedzieli się o celach i misji ZHP.
Sobota rozpoczęła się oczywiście apelem, na którym dalej w praktyce były zgłębiane zasady musztry i ceremoniału. Potem przyszła pora na zajęcia z bloku o metodzie harcerskiej, a rozpoczęły go te prowadzone przez naszych młodych instruktorów – najpierw o elementach i cechach metody harcerskiej powiedział dh Maciek, te z metodyki zuchowej poprowadziła dh. Julita, a wędrowniczej dh Bartek. Następne metodyki należał już do doświadczonych – starszoharcerską poprowadziła dh. Ewelina, a harcerską druhna Karolina. Wieczór zwieńczyło wspólne śpiewogranie.

Na niedzielę pozostały do przeprowadzenia już tylko jedne zajęcia, prowadzone przez dh. Martę, które, mimo zmęczenia, przebiegły sprawnie. 
Teraz uczestników czeka kilka tygodni przerwy na regenerację sił i wykonanie zadań. Na następnym, ostatnim, biwaku spotykamy się tuż po świętach wielkanocnych. Wtedy poznamy tych, którzy będą gotowi do zostania instruktorami! 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, które systematycznie dodajemy na nasz facebookowy fanapge!

 

 

pwd. Maciej Muda

 

 

 

Mar 18th by Łukasz FabichComments are closed.