Baza obozowa w Łukęcinie

 

 

O Łukęcinie..

 

Łukęcin to miejsowość położona między Dziwnówkiem a Pobierowem. Łukęcin jest idealnym miejscem dla osób szukających spokojnego miejsca do wypoczynku. Znany jest także z organizowania namiotowych obozów harcerskich. Prawie każdą wolną powierzchnię miejscowości wypełnia iglasty las, który dzięki bliskości Morza Bałtyckiego i jodu w powietrzu, stwarza specyficzny mikroklimat, dobrze wpływający na układ oddechowy i krążenia.

 

Baza obozowa

 

Baza obozowa Hufca ZHP Gorzów Wielkopolski położona jest ok 1 km na zachód od Łukęcina. Na terenie bazy znajdują się trzy budynki stacjonarne, w tym jeden stanowiący kuchnię. Baza wyposażona jest, miedzy innymi, w toalety typu TOI TOI, natryski, stołówkę pełniącą również rolę świetlicy, wydawalnię posiłków, boisko do piłki siatkowej, stoły do ping ponga, miejsce na ognisko czy sprzęt sportowy.  Odległość dzieląca teren obozu od plaży to 200 metrów.

Warto zobaczyć…

 

Park Dinozaurów Wrzosowo (7 km)

 

Znakomitą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest aktywny wypoczynek połączony w dodatku ze zdobywaniem nowej wiedzy. W Parku Dinozaurów we Wrzosowie można to wszystko otrzymać. Tutaj każdy może dowiedzieć się, jak wyglądała rzeczywistość w erze dinozaurów i skorzystać z rozrywki pod gołym niebem. 

 

Jazda Konna Wrzosowo (7 km)

 

Osobom preferującym aktywny wypoczynek polecamy jazdę konną w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Kogutem”. Stadnina mieści się we Wrzosowie.

 

Ruiny kościoła w Trzęsaczu(10 km)

 

Ruiny kościoła w Trzęsaczu to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na Polskim Wybrzeżu. W tej małej miejscowości,  stoi ostatnia ściana kościoła – zabytek na skalę europejską. Ten murowany gotycki kościół wzniesiono na najwyższym w okolicy wzgórzu w odległości ok. 1.800 m od morskiego brzegu. Przez stulecia Bałtyk przybliżał się do świątyni. W 1750 r. urwisko oddalone było o 50 m, a w 1850 już tylko 5 m.

 

Dziwnów (9 km)

 

W dziwnowie znajduje sie jeden z nielicznych mostów zwodzonych.U wejścia do portu dwa falochrony, jednakowej długości 350 m. Widokowa promenada nadmorska wzdłuż Parku Zdrojowego z okazałym starodrzewiem.Port rybacki przy nabrzeżu Dziwny wraz z zabudowaniami byłej spółdzielni rybackiej Belona. Latem z przystani pasażerskiej  statki zabierają turystów w 2,5-godzinne rejsy po Bałtyku oraz do Kamienia Pomorskiego.

 

Pobierowo (4 km)

 

Pobierowo dysponuje najbardziej rozwiniętą i różnorodną bazą noclegową i gastronomiczną w gminie Rewal.  W okresie letnim przyjeżdża tutaj kilkanaście tysięcy wczasowiczów. W Pobierowie znajduje się wiele ośrodków wczasowych i wypoczynkowych, kwater prywatnych, domków  i pól namiotowych. Tradycją stały się już festyny rodzinne, turnieje sportowe, koncerty znanych zespołów i regaty żeglarskie 

 

Oferta obozowa dla grup zorganizowanych

 

 

ŹRÓDŁO:

http://www.lukecin.com.pl/

http://wybrzeze-rewalskie.pl/

http://wikipedia.pl/

 

 

 

Zmieniamy godziny pracy biura

By Łukasz Fabich / Wrzesień 17, 2018

Zimowisko 2019

By Łukasz Fabich / Grudzień 4, 2018

Festiwal Artystyczny "Tarka 2015"

By Łukasz Fabich / Kwiecień 20, 2015

Obowiązuje nowy dokument!

By Łukasz Fabich / Wrzesień 6, 2015

Będzie się działo!

By Łukasz Fabich / Październik 12, 2015

7 GDW „Rigel” na Rajdzie Granica

By Łukasz Fabich / Październik 7, 2015